KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14009061
nr 1400 9061
Bengt Fransson
(f. 1935), Sverige
Oljemålning, Signerad, dans. Olja på duk, 25x20cm, yttermått inklusive ram: 38x34cm
Bengt Fransson, svensk målare född i Östanåbruk 1935.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 31 maj 2021
kl 20:43:06
1.200 kr
1.500 kr
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
1.700 kr
1.800 kr
1.900 kr
Kunglig Dansk (Royal Copenhagen)